Połczyn-Zdrój położony jest na Pomorzu Zachodnim, nad rzeką Wogrą. To popularne uzdrowisko i ośrodek turystyczny Pojezierza Drawskiego. To także siedziba gminy oraz nadleśnictwa i dekanatu. W mieście żyje około 8,4 tysiąca osób – to niewielka liczba, ale Połczyn-Zdrój zdecydowanie należy do grupy tych miejscowości, które warto zobaczyć i przekonać się samemu o ich pięknie!

Zabytki i atrakcje w Połczynie-Zdroju

Zabytkowe Stare Miasto z XIV wieku zasługuje na uwagę – przechadzanie się jego uliczkami to obowiązkowy punkt programu każdego odwiedzającego Połczyn-Zdrój. Warto zwrócić uwagę na zabytkowy kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny z XIX wieku na miejscu poprzedniego kościoła gotyckiego – zawiera niektóre jego elementy. Także zaprasza pałac, który określany jest także zamkiem, który pochodzi z XVII/XVIII wieku. Warto zobaczyć młyn wodny z początku XIX wiek oraz zespół browaru.

Uzdrowisko Połczyn-Zdrój

Uzdrowisko w Połczynie-Zdroju leczy głównie choroby reumatologiczne, ortopedyczne, urazy, choroby układu nerwowego. W zabiegach wykorzystuje się borowiny i wody chlorkowo-sodowe. Działa 8 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. W miejscowości znajduje się Park Zdrojowy, na terenie którego znajduje się większość obiektów zdrojowych. Park wyróżnia się zróżnicowanym stylem – można zarówno zobaczyć tutaj naturalistyczne kompozycje, jak i styl francuski. Działają basen kąpielowy, dostępne są stawy, ścieżka zdrowia.

Przyroda w okolicy

Połczyn-Zdrój znany jest z pięknych widoków. Miasto położone jest w pobliżu Drawskiego Parku Krajobrazowego. Dodatkowo w wokół niego znajdują się obszary ochrony ptaków oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Dodatkowo wokół Połczyna-Zdroju znajduje się kilka szlaków turystycznych, a także ścieżka rowerowa pokazująca malowniczy Drawski Park Krajobrazowy.

Powrót do góry
facebook