Piastów jest miejscowością znajdującą się w ramach aglomeracji warszawskiej, w powiecie pruszkowskim. Żyje tutaj około 22 tysięcy osób. Piastów jest położony przy warszawskiej dzielnicy Ursus, a także graniczy z Pruszkowem i Ożarowem Mazowieckim. Jak wiele innych miast wokół Warszawy Piastów rozwija się dynamicznie, przyciąga inwestorów i nowych mieszkańców, co powoduje, że jest to jedna z najgęściej zaludnionych gmin. Plusem zamieszkania właśnie tutaj jest dobre połączenie drogowe ze stolicą, dojeżdżają tutaj autobusy strefowe, działa Szybka Kolej Miejska, a także Koleje Mazowieckie.

Trochę o historii Piastowa

Początki Piastowa to XVI wiek, kiedy istniały na terenie obecnego miasta dwie miejscowości – Żdżary oraz Utrata. Pierwsza z nich była dobrem kościelnym. W XIX wieku zaczęła tu działać Kolei Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, powstało osiedle dla kolejarzy, nowa osada, która przyciągnęła także wielu Warszawiaków. Od 1926 roku zaczęto używać nowej nazwy – Piastów. Po II wojnie światowej miejscowość zaczęła rozbudowywać się, powstały tu nowe zakłady przemysłowe.

Co warto zobaczyć w Piastowie?

Piastów nie ma zbyt wiele zabytków, ale interesujący się historią mogą znaleźć tu kilka ciekawych zakątków. Przede wszystkim to oficyny mieszkalne, które znajdują się przy ulicy Cypriana Godebskiego. Są położone przy drodze wiodącej do Białego Pałacu, który został w 2013 roku ze względu na znaczne zniszczenia zburzony. Warto też zobaczyć kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej.

W mieście znajduje się hipermarket, dobry dojazd do Warszawy jest dodatkowym plusem dla tych, którzy szukają tańszych mieszkań. Również dostępne jest zaplecze w postaci szkół, przedszkoli, sklepów, punktów usługowych, więc Piastów cieszy się dużym powodzeniem i z roku na rok podwyższa swoją liczbę mieszkańców.

Powrót do góry
facebook